Przewodnik po Wrocławiu

Małgorzata Urlich-Kornacka – przewodnik miejski po Wrocławiu, pilot po Dolnym Śląsku i Niemczech (Drezno, Saksonia, Berlin oraz Poczdam). Oprowadzam w języku polskim i niemieckim

Dodatkowy zakres uprawnień: przewodnik po Centrum Historii Zajezdnia Wrocław oraz Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis

Wykształcenie: wyższe filologiczne, filologia germańska oraz filologia słowiańska

  • telefon: +48 607 239 776
  • Whatsapp: tak
  • www: www.viawroclaw.com
  • e-mail: malgorzata.wroclove@gmail.com, m.urlich@interia.pl

Własna działalność:
Via Wrocław – Małgorzata Urlich-Kornacka, ul. Budziszyńska 27a/26, 54-434 Wrocław, NIP: 616-139-17-82

O mnie

Jestem typem człowieka, który nie lubi stać w miejscu. Im więcej się wokół mnie dzieje, tym bardziej czuję się w swoim żywiole. Dzielę życie pomiędzy trzy wielkie pasje: przewodnictwo, język niemiecki oraz teatr (amatorski). Bardzo często udaje mi się te pasje połączyć – pracowałam przez długi czas jako nauczyciel języka niemieckiego oraz animator językowy w ogólnopolskim projekcie Deutsch-Wagen-Tour. Wsiadałam z moją magiczną walizką do kolorowego samochodu i jeździłam po Polsce, prowadząc zajęcia zachęcające do nauki języka. Nadal bardzo lubię pracę z młodzieżą i chętnie prowadzę animacje oraz wycieczki dla grup z wymiany polsko-niemieckiej. Kontakt z językiem jest dla mnie bardzo ważny. Regularnie piszę artykuły do czasopisma „Schlesien heute” oraz na bloga silesia-news.de, promując Wrocław i region dolnośląski wśród czytelników niemieckich.

Lubię prowadzić spotkania ze znanymi wrocławianami, organizować eventy i odkrywać nieznane wątki dotyczące dawnej historii Wrocławia. Teksty pisane gotykiem, stare gazety, pocztówki, które wysyłali do siebie ludzie sto lat temu – to wszystko ma w sobie niepowtarzalną magię, która wciąga i nie pozwala się oderwać. Stąd być może wzięło się moje zamiłowanie do wrocławskich retrokryminałów Nadii Szagdaj i Marka Krajewskiego. Z okazji 20. rocznicy twórczości pisarza zainicjowałam wykonanie i odsłonięcie przy Hali Stulecia krasnala „Ebiego”, który zachęca do czytelnictwa i poznawania wielokulturowego dziedzictwa naszego miasta. Uwielbiam niestandardowe oprowadzania lub trasy tematyczne: filmowe, muzyczne, literackie, architektoniczne.

Więc jeśli lubisz pasjonatów i szukasz czegoś specjalnego dla swojej grupy, zapraszam!